Ogłoszenia - Parafia p.w. św. Jerzego w Niedźwiedziu

Menu główne:

Na XVI Niedzielę Zwykłą
21 lipca 2019 r.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Rozpoczyna się czas żniw. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich pracujących na roli. Wypraszajmy dar dobrej pogody i obfitość plonów.

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z Księdzem Bartłomiejem z Wąbrzeźna. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy – w środę w łączności z Mszą św.

5. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Msza św., a po niej możliwość błogosławieństwa pojazdów o godz. 16.00.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. – w piątek od godz. 7.00.

7. Jutro Wspólnota w Ostrowitem przeżywa swój Odpust Parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Suma Odpustowa o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę Wspólnota w Wielkich Radowiskach przeżywa swój Odpust Parafialny ku czci św. Jakuba Apostoła. Suma Odpustowa o godz. 11.30.

8. Na stoliku z prasą kolejny numer tygodnika „Niedziela”.

9. Po Mszach św. można przekazywać swój dar serca dla mieszkańców Aleppo.

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Copyright 2016. All rights reserved.