Ogłoszenia - Parafia p.w. św. Jerzego w Niedźwiedziu

Menu główne:

Na XXVIII Niedzielę Zwykłą
13 października 2019 r.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone po Mszach św. na ten cel. Dziś Wspólnota w Łobdowie przeżywa swój Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz. 11.30.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w łączności z Mszą św. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie Różańca św. pod zwykłymi warunkami.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty polecamy w modlitwie podczas Mszy św.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy – w środę w łączności z Mszą św.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do Spowiedzi św. – w piątek od godz. 17.00. W piątek otoczymy naszą modlitwą Pracowników służby zdrowia w dniu ich patrona, św. Łukasza.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

7. Na stoliku z prasą kolejny numer „Niedzieli”.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie prac remontowych poprzez niedzielną kolektę, wpłaty indywidualne oraz wpłaty na konto parafialne. Po Mszach św. można składać swój dar serca dla mieszkańców Aleppo.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

Copyright 2016. All rights reserved.