Ogłoszenia - Parafia p.w. św. Jerzego w Niedźwiedziu

Menu główne:

Na II Niedzielę Wielkiego Postu
17 marca 2019 r.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Nabożeństwa pasyjne:
- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00
- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00
Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

4. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. To dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Tego dnia przypada również rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka, a także imieniny Księdza Biskupa Pomocniczego Józefa Szamockiego. Pamiętajmy w modlitwie.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy – w środę w łączności z Mszą św.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. – w piątek od godz. 16.30.

7. Można składać swój dar serca dla mieszkańców Aleppo.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - na stoliku z prasą kolejny numer tygodnika „Niedziela”.

9. Można nabywać świece wielkanocne przekazane przez Brodnickie Centrum Caritas. Są również skarbonki na jałmużnę wielkopostną z przeznaczeniem dla osób starszych w ramach akcji: „Dar Juniora dla Seniora”.

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

Dnia 5 kwietnia odbędzie się Wąbrzeska Terenowa Droga Krzyżowa. Dwie trasy: 20 i 40-kilometrową rozpocznie Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Wąbrzeźnie o godz. 19:15. W tym samym miejscu, dnia 4 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie informacyjne.

Copyright 2016. All rights reserved.