Ogłoszenia - Parafia p.w. św. Jerzego w Niedźwiedziu

Menu główne:

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego
10 stycznia 2021 r.

Przypominamy, że obecnie obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Usta odsłaniamy jedynie na czas przyjęcia Komunii Św., nie dotykając przy tym zewnętrznej części elementu ochronnego.
W liturgii w kościele może uczestniczyć maksymalnie 12 osób.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Biskup Toruński udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa
we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W tym roku w miejsce wizyty duszpasterskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców poszczególnych odcinków kolędowych.
Termin i godzina Mszy św. pozostaje zgodna z terminem i godziną rozpoczęcia kolędy.
Plan jest dostępny w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i Facebooku.

3. W środę – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św.

4. W piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00. Msza św. o godz. 15.30.

5. Na stoliku z prasą jest kolejny numer „Niedzieli”.

6. Dzisiejsza kolekta jest kolektą gospodarczą.
Serdeczne „Bóg zapłać” za materialne wsparcie naszej parafii.
Można przekazywać dar serca dla mieszkańców Aleppo.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli.

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego o ustanie epidemii koronawirusa

Błogosławiony Księże Stefanie, kapłanie, którego serce nieustannie żyło głębią wiary i pełnią miłości Boga, płomieniu Chrystusa, w którego duszy nigdy nie gasła nadzieja i harcerski zapał, wzorze pokornej i bezgranicznej służby bliźniemu, nawet za cenę cierpienia - aż do ofiary z siebie. Ty potrafiłeś być przejawem dobra w miejscu pozornego panowania zła. Ty chorym i umierającym poświęciłeś swoje życie, gorliwie głosząc im Chrystusową Ewangelię i odważnie niosąc duchową pomoc, szczególnie tym dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dlatego stajemy dziś przy tobie  i prośmy cię usilnie, byś swoją modlitwą i wstawiennictwem uprosił nam tę łaskę, aby Miłosierny Bóg uchronił świat, naszą Ojczyznę, diecezję, mieszkańców naszych miast i wsi przed szerzeniem się groźnej epidemii. Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia. Wspieraj lekarzy i pielęgniarki, służby sanitarne i państwowe, wszystkich którzy w jakikolwiek sposób, tak jak ty, służą z poświeceniem.
Uproś troskliwą opiekę Maryi, tej, która jest Królową Polski i Stolicą Mądrości, dla kierujących naszym krajem, Kościołem, naszym miastem (wsią) oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii. Zmarłym uproś łaskę nieba. Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. Błogosławiony Księże Stefanie Wincenty - módl się za nami.
Amen.

Copyright 2016. All rights reserved.