Ogłoszenia - Parafia p.w. św. Jerzego w Niedźwiedziu

Menu główne:

Na V Niedzielę Wielkanocy
19 maja 2019 r.

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie w łączności z Mszami św. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę w łączności z Mszą św.

5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. – od godz. 17.00.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania - w sobotę 25 maja br. o godz. 10.00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - na stoliku z prasą kolejny numer tygodnika „Niedziela”.

8. Po Mszach św. można przekazywać swój dar serca dla mieszkańców Aleppo. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę z przeznaczeniem na prace remontowe.

9. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

ZAPOWIEDZI

Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Szymon DOMERADZKI, stanu wolnego, par. św. Jerzego Męczennika w Niedźwiedziu
Magdalena DZIAŁDOWSKA, stanu wolnego, par. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie

Paweł FABRYKIEWICZ, stanu wolnego, par. św. Jerzego Męczennika w Niedźwiedziu
Jolanta MALISZEWSKA, stanu wolnego, par. Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie

Kto wiedziałby o istniejących przeszkodach jest zobowiązany w sumieniu do zgłoszenia ich u miejscowego duszpasterza.

Copyright 2016. All rights reserved.