Ogłoszenia - Parafia p.w. św. Jerzego w Niedźwiedziu

Menu główne:

Na XXV Niedzielę Zwykłą
20 września 2020 r.

W KOŚCIELE obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Usta odsłaniamy jedynie na czas przyjęcia Komunii Św., nie dotykając przy tym zewnętrznej części elementu ochronnego.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Wspólnota w Dębowej Łące przeżywa Odpust Parafialny ku czci NMP Bolesnej. Suma Odpustowa o godz. 11.30.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Dziękujmy Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

4. W środę – liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św.

5. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka na pomoc poszkodowanym po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. W przyszłą niedzielę Wspólnota w Lipnicy przeżywać będzie Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Suma Odpustowa o godz. 11.30.

6. Na stoliku z prasą jest kolejny numer „Niedzieli”. Serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie prac remontowych, za nabycie kalendarzy misyjnych, które są cegiełką przeznaczoną na cele misyjne. Po Mszach św. można jeszcze przekazać dar serca dla mieszkańców Aleppo.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY - MĘŻCZYŹNI U TRONU KRÓLOWEJ
Parafia NMP Częstochowskiej w Toruniu zaprasza mężczyzn do wyjazdu na Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 26 września (sobota). Wyjazd z Torunia w godzinach przedpołudniowych, wyjazd z Częstochowy o 22.00. Koszt 70 zł. Zapisywać można się od 7 września w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub pod numerem 504 235 168.

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego o ustanie epidemii koronawirusa

Błogosławiony Księże Stefanie, kapłanie, którego serce nieustannie żyło głębią wiary i pełnią miłości Boga, płomieniu Chrystusa, w którego duszy nigdy nie gasła nadzieja i harcerski zapał, wzorze pokornej i bezgranicznej służby bliźniemu, nawet za cenę cierpienia - aż do ofiary z siebie. Ty potrafiłeś być przejawem dobra w miejscu pozornego panowania zła. Ty chorym i umierającym poświęciłeś swoje życie, gorliwie głosząc im Chrystusową Ewangelię i odważnie niosąc duchową pomoc, szczególnie tym dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dlatego stajemy dziś przy tobie  i prośmy cię usilnie, byś swoją modlitwą i wstawiennictwem uprosił nam tę łaskę, aby Miłosierny Bóg uchronił świat, naszą Ojczyznę, diecezję, mieszkańców naszych miast i wsi przed szerzeniem się groźnej epidemii. Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia. Wspieraj lekarzy i pielęgniarki, służby sanitarne i państwowe, wszystkich którzy w jakikolwiek sposób, tak jak ty, służą z poświeceniem.
Uproś troskliwą opiekę Maryi, tej, która jest Królową Polski i Stolicą Mądrości, dla kierujących naszym krajem, Kościołem, naszym miastem (wsią) oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii. Zmarłym uproś łaskę nieba. Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. Błogosławiony Księże Stefanie Wincenty - módl się za nami.
Amen.

Copyright 2016. All rights reserved.